Home ΑθλητισμόςΠοδόσφαιρο Νίκη εκτός έδρας του Ίκαρου επί του Διαγόρα με 1-2

Νίκη εκτός έδρας του Ίκαρου επί του Διαγόρα με 1-2

by ikariaki.gr
0 views

διαγόρας - ικαρος

΄Ένα πολύ δυνατό παιχνίδι σε άσχημες καιρικές συνθήκες έγινε στο γήπεδο Ραχών. Ο Ίκαρος κέρδισε το ματς γιατί ήταν πιο καλός, καλά οργανωμένος στην άμυνα και με αντεπιθέσεις φωτιά πέτυχε δύο γκολ. Ο Διαγόρας προσπάθησε αλλά δεν έκανε πολλές ευκαιρίες, αφού όλες οι προσπάθειές του σταματούσαν στην πολύ καλή άμυνα του Ικάρου. Τα γκόλ πέτυχαν ο Μανουσάκης με ωραία και γρήγορη προσπάθεια κινήθηκε προς την εστία του Διαγόρα στο 24ο λεπτό και έκανε από κοντά το 0-1. Στο 53ο ο Τσεπέρκας εκτέλεσε φάουλ από δεξιά και από κοντά με πλασέ ο Α. Καρίμαλης έκανε το

1-1. στο 56ο λεπτό αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο Φ. Καρίμαλης του Διαγόρα. Στο 60ο λεπτό ο Πετσέτας ξέφυγε από τους αμυντικούς του Διαγόρα και έκανε από κοντά το 1-2. στο 65ο λεπτό αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο Τριπόδης του Ικάρου και οι ομάδες τελείωσαν το παιχνίδι με 10 παίχτες. Μέχρι το τελικό σφύριγμα έγιναν κάποιες ευκαιρίες τόσο για τον Διαγόρα, όσο και για τον Ίκαρο που ήταν πάντα επικίνδυνος. Τελικό σκορ 1-2 και οι 3 βαθμοί στον Ίκαρο. Διαιτητές Σφέτσιας, Διαμάντης , Βλαχογιάννης.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Κόχιλας Α.) Καλογρίδης, Κουτσός, Καρούτσος Γ., Καρούτσος Α., Καρίμαλης Φ., Καρίμαλης Λ, Τσεπέρκας Γ, Τσαμουδάκης Σ,, Καρίμαλης Α. Βρούλος, Καψής. (Καρίμαλης Γ, Καρίμαλης Μ Καττές Γ.)

ΙΚΑΡΟΣ (Λακιός) Αγγέλικας, Μπρατσής, Τριπόδης, Τσαμπής, Κοτσορές, Χαζηλάμπρου, Πούλος, Κουτσόγιαννος, Μανουσάκης, Τσαρνάς, Πετσέτας, (Παράλαιμος, Τσαντίρης, Κατσαρδής).

oiksamos@gmail.com

Φωτογραφία Ιωάννης Τσαχάς

Διαβάστε ρεπορτάζ και για τον άλλο αγώνα που διεξήχθη στην Ικαρία την Κυριακή 17 Φεβρουαρίου 2013

Μεσαριά – Κουρσάρος 2-0 για την 12η αγωνιστική

Ο ραδιοσταθμός της Ικαρίας με ζωντανό πρόγραμμαενημέρωσης και ψυχαγωγίας.