Home ΑθλητισμόςΠοδόσφαιρο Γυναικείο Ποδόσφαιρο: Πλήρης επικράτηση του Διαγόρα επί της Προοδευτικής με 5-1

Γυναικείο Ποδόσφαιρο: Πλήρης επικράτηση του Διαγόρα επί της Προοδευτικής με 5-1

by ikariaki.gr
199 views

Επικράτηση των γυναικών του Διαγόρα Ικαρίας επί της ομάδας της Προοδευτικής στον αγώνα που έγινε τη Κυριακή 26 Μαρτίου με το ευρύ σκόρ 5-1 στο Δημοτικό Γήπεδο του Ευδήλου Ικαρίας για την 7η αγωνιστική της Γ’Εθνικής κατηγορίας Γυναικείου Ποδοσφαίρου.

Το σκορ το άνοιξε για την Προοδευτική η Αγάπη Τρακαδά στο 17′ και το τέρμα της ισοφάρισης η Ρένα Καρούτσου στο 32′. Το σκόρ του ημιχρόνου ήταν 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι ομάδες μπήκαν δυνατά με πολλές φάσεις και δοκάρι του Διαγόρα στα πρώτα λεπτά, μέχρι το 74′ όπου η Ρένα Καρούτσου σημείωσε το 2-1 ξεκλειδώνοντας την αντίπαλη άμυνα.

Στο επόμενο λεπτό μετά από επίθεση του Διαγόρα και ανατροπή της επιθετικού από την τερματοφύλακα εντός της περιοχής ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα, και την εκτέλεση του Πέναλτι από την Κούλα Κατέχη να γράφει το 3-1.

Στο 86′ συνεχίζοντας την επιθετική υπεροχή ο Διαγόρας πετυχαίνει το 4-1 η Ρένα Καρούτσου και στις καθυστερήσεις του αγώνα γράφτηκε το τελικό 5-1.

Ο ραδιοσταθμός της Ικαρίας με ζωντανό πρόγραμμαενημέρωσης και ψυχαγωγίας.