Home ΚοινωνίαΕπικαιρότητα Rising Stars U18: Μαχητικός ο Πράμνος παρά την ήττα του από τον Μαρπησσαϊκό

Rising Stars U18: Μαχητικός ο Πράμνος παρά την ήττα του από τον Μαρπησσαϊκό

by ikariaki.gr
77 views

Την ήττα γνώρισε ο Πρωταθλητής Β.Α. ΑΙΓΑΙΟΥ από τον Πρωταθλητή Κυκλάδων Μαρπησσαϊκό για την τρίτη προκριματική φάση του Rising Stars U18.

Ο Πραμνος μπήκε πολύ δυνατά στον αγώνα προηγήθηκε με 5-0 και 14-12 δεκάλεπτο,στην συνέχεια αρκετά λάθη και από τις δυο πλευρές και νευρικότητα έκλεισαν το ημίχρονο με σκορ 30-30!

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν καταστροφικό για την ομάδα μας,που δεν άντεξε στην πίεση της ομάδας της Πάρου,πολλά λάθη ,κακές επιλογές,χαμένα lay up και μεγάλα σουτ από την άλλη πλευρά έκαναν το σκορ 39-54.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα μας προσπάθησε ,αλλά λίγο η κούραση από το ταξίδι(πολύωρο),λίγο ότι παίξαμε 6 ματς σε 10 μέρες ήρθε η ήττα με σκορ 46-67.

Μόνο ΥΠΕΡΗΦΑΝΕΙΑ για αυτά τα παιδιά ,που κάθε φορά ξεπερνάνε τις προσδοκίες ,αποδεικνύοντας ότι το ταβάνι για το που θα φτάσουν το ορίζουν οι ίδιοι με προσπάθεια,προσήλωση και προπόνηση!!!

Έξι παίχτες στην 12αδα από την παιδική ομάδα ,οι οποίοι έπαιξαν όλοι και πήραν σημαντικές εμπειρίες και εικόνες που θα τους χρειαστούν στο μέλλον!!!

Διψήφιος για την ομάδα μας με 23 πόντους ο δυναμικός Νίκος Μυτιληνού και ακολούθησαν ο Νίκος Ζελεπός με 8(1) και ο Παναγιώτης Πυροβολικός με 7 πόντους.

Α.Ο. ΠΡΑΜΝΟΣ ΙΚΑΡΙΑΣ – Α.Μ.Ε.Σ. ΜΑΡΠΗΣΣΑΙΚΟΣ ΠΑΡΟΥ 46-67

Δεκάλεπτα: 14-12, 30-30, 39-54, 46-67

Διαιτητές: Τζίμης – Αυγερινός

Α.Ο ΠΡΑΜΝΟΣ(Μυτιληνού): Τσιγκρέλης 2, Μαρκάκης, Ζελεπός 8 (1), Μυτιληνού 23, Βιδάλης 1, Δημόπουλος, Μελάς 1, Στρατάκης 2, Πυροβολικός 7, Κούβαρης, Ζενελάι,Ελσεχέτα, Στρατάκης 2.

Α.Μ.Ε.Σ. ΜΑΡΠΗΣΣΑΙΚΟΣ(Καζακίδης): Παπαδόπουλος, Τριαντάφυλλος 14 (2), Ζικάι Ε., Μπιζάς 5 (1), Μιζεκάρι 3 (1), Ρούσσος 9 (1), Ζικάι Λ. 5, Κανάλες, Τριβυζάς 6, Μπιλίρης 23 (6), Μακρής, Αθανασίου 2.