Home ΚοινωνίαΕπικαιρότητα Μεσαριά – Ίκαρος 1-1 για την 8η αγωνιστική

Μεσαριά – Ίκαρος 1-1 για την 8η αγωνιστική

by ikariaki.gr
4 views

DSC00013 (1024x576) copyΜέτριο παιχνίδι έγινε στο δημοτικό στάδιο Ευδήλου. Οι φάσεις και στις δύο εστίες ηταν λίγες .Η φιλοξενούμενη ομάδα του Ικάρου μπήκε λιγο καλύτερα στο πρώτο 20λεπτο του παιχνιδιου που σαν αποτέλεσμα είχε να ανοίξει το σκορ στο 19λεπτό ο Ηλίας Τσαρνάς με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Η γηπεδούχος ομάδα πίεσε στην συνέχεια και ισορόπισε το παιχνίδι , ανέβηκε σιγά σιγά και ηταν λίγο καλύτερη , έτσι στο 31 λεπτό κέρδισε πέναλτι που έκανε ο Γιώργος Κοτσορές αφού η μπάλα βρήκε στο χέρι του μέσα στην μεγάλη περιοχή . Την εκτέλεση του πέναλτι ανέλαβε ο Σταμάτης Καϊαφας ,ηταν εύστοχος και ισοφάρισε σε 1-1 όπου ηταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου . Στο δεύτερο ημίχρονο και οι δυο ομαδες μπηκαν πολύ δυνατά ,για να βάλουν δεύτερο γκολ και να πάρουν τους τρεις βάθμους τις νίκης αλλά αυτο είχε σαν αποτέλεσμα το παιχνίδι να γίνει σκληρό.

Την κατοχή της μπάλας την είχε η ομάδα της Μεσαριάς χωρίς καμοιά ουσία , στο τελευταίο τέταρτο ανέβασε λίγο την απόδοσή της η ομάδα του Ικάρου και θα μπορούσε να κλέψει την νίκη στο 90 σε σουτ μεσα απο την μικρή περιοχή αλλα ο τερματοφύλακας της Μεσαριάς απέκρουσε εντυπωσιακά και πέταξε την μπάλα σε κόρνερ. Δίκαιο αποτέλεσμα το 1-1 όπου οι δυο ομάδες πηραν απο ενα βαθμό. Παράπονα για την διαιτησία του Κ. Βούρου είχαν και οι δυο ομάδες ,με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται για την φάση στις καθυστερίσεις όπου ακυρώνει γκολ για την ομάδα του Ικάρου ως οφσαιτ . καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα να εχουν οι ομάδες μας
Διαιτητές : Κος ΒΟΥΡΟΣ – Κα ΡΙΓΛΗ