Home ΚοινωνίαΕπικαιρότητα Εντυπωσιακή νίκη του Διαγόρα επί του Κέρκη 4-3 με πρωταγωνιστή τον Μαρίνο Καρίμαλη

by ikariaki.gr
84 views

Α.Γ.Σ. Διαγόρας – Α.Σ. Κέρκης 4 – 3

Έγινε σήμερα το μεσημέρι στο Δημοτικό γήπεδο Ευδήλου ο αγώνας των ομάδων Α.Γ.Σ. Διαγόρας – Α.Σ. Κέρκης για την 4η αγωνιστική του Α’ ομίλου της Α’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Σάμου.

Οι ομάδες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι από το 1’ λεπτό όπου και σκοράρισε η ομάδα του Διαγόρα με σουτ του Μαρίνου Καρίμαλη.

Η ομάδα του Κέρκη ισορρόπησε γρήγορα το παιχνίδι και ισοφάρισε στο 9ο λεπτό με πέναλτι που εκτέλεσε επιτυχώς ο Τριμίντζιος.

Στο 41ο λεπτό ο Κέρκης διπλασίασε τα τέρματα του με γκολ του Στασίνη. Στο αμέσως επόμενο λεπτό (42ο ) ο Διαγόρας ισοφάρισε πάλι με τον Μαρίνο Καρίμαλη.

Στο 18ο λεπτό του β’ ημιχρόνου ο Μαρίνος Καρίμαλης τριπλασίασε τα τέρματα του και ο Διαγόρας διαμόρφωσε το σκορ σε 3-2. Στο 28ο λεπτό του β’ ημιχρόνου ο Διαγόρας προηγήθηκε με γκολ του Στ. Σπανού. Σκορ Διαγόρας – Κέρκης 4-2

Στο 38ο λεπτό του β’ ημιχρόνου η ομάδα του Κέρκη μείωσε με σουτ του Αθανασίου. Διαγόρας – Κέρκης 4-3.

Αυτό ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα

Το πρόγραμμα όλων των αγώνων σταματά λόγω των εορτών των Χριστουγέννων και θα επανέλθουμε στην αγωνιστική δράση το Νέο Έτος.