Home Αθλητισμός Aποτελέσματα στην Ικαρία για το κύπελλο ερασιτεχνών ποδοσφαίρου νομού Σάμου

Aποτελέσματα στην Ικαρία για το κύπελλο ερασιτεχνών ποδοσφαίρου νομού Σάμου

by ikariaki.gr
26 views

12307601_1719963431555977_5771637073950869202_o

ΑΓΩΝΑΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ: ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ – ΑΣ ΚΟΥΡΣΑΡΟΣ 3-0(1-0).
Δ΄ Όμιλος Ικαρίας – Φούρνων.

Ο Ίκαρος πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του θεσμού αφού νίκησε τον Κουρσάρο με 3-0.
Ενός λεπτού σιγή κρατήθηκε πρίν την έναρξη του αγώνα προς τιμή του έπαρχου Στέφανου Παμφίλη.
Από την αρχή πίεσε ο Ίκαρος χάνοντας αρκετές ευκαιρίες με τους Μανουσάκη(απέκρουσε ο Μαρκάκης),Πετσέτα(πλάσαρε λίγο άουτ)και Τσαρνά(κεφαλιά από την μικρή περιοχή απέκρουσε θεαματικά ο Μαρκάκης σε κόρνερ).
Ο Κουρσάρος έκανε την πρώτη φάση στο 22 με αντεπίθεση αλλά το σουτ που έγινε έξω από την περιοχή το μπλόκαρε εύκολα ο Αγγέλικας.
Στο 30 ακυρώθηκε γκολ του Ίκαρου ως οφσάιντ.
1-0 Στο 42 με πέναλτι ο Ίκαρος ανοίγει το σκορ με Πούλο.
(έσπρωξε ο Μαρκάκης τον Πετσέτα μέσα στην μικρή περιοχή).
2-0 Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Περρής με απευθείας φάουλ διπλασίασε τα τέρματα του Ικάρου.
Στο 63 ο Περρής σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι με σουτ έξω από την μέγαλη περιοχή.
3-0 Το τελικό σκόρ το πέτυχε ο Σκουφίδης στο 90.
ΙΚΑΡΟΣ: ΣΤΡΑΤΟΣ ΛΑΚΙΟΣ
ΑΓΓΕΛΙΚΑΣ,ΓΑΓΛΙΑΣ,ΣΚΟΥΦΙΔΗΣ,ΣΚΡΙΝΟΣ,ΤΣΑΝΤΙΡΗΣ,ΠΑΡΑΛΑΙ-ΜΟΣ,ΠΟΥΛΟΣ,ΠΕΤΣΕΤΑΣ,ΤΣΑΡΝΑΣ,ΠΕΡΡΗΣ,ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ,ΑΠΟΣΤΟΛΑ-ΚΗΣ,ΚΑΛΑΜΠΟΓΙΑΣ,ΚΟΥΤΣΟΓΙΑΝΝΟΣ,ΚΟΥΝΤΟΥΠΗΣ,ΜΕΛΛΑΣ,ΠΑΜΦΙΛΗΣ,

12313890_1720188674866786_3639573493599824131_n

ΑΓΩΝΑΣ ΚΥΠΕΛΟΥ : ΑΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ – ΑΟ ΜΕΣΑΡΙΑΣ1-1(0-0) 4-3 πεν.

Το εισητήριο για την επόμενη φάση του κυπέλλου πήρε νωρίτερα ο Διαγόρας αφού επικράτησε της Μεσαριάς με 4-3 στην διαδικασία των πέναλτυ.
Ενός λεπτού σιγή και σε αυτόν τον αγώνα στην μνήμη του έπαρχου Στέφανου Παμφίλη.
Έγινε ένα δυτατό παιχνίδι με λιγοστές ευκαιρίες.
0-1 Στο 70 η Μεσαριά ανοίγει το σκορ με απευθείας φάουλ του Καϊάφα.
1-1 Ο ίδιος παίκτης με αυτογκόλ έβαλε τον Διαγόρα ξανά στο παιχνίδι.
Στις καθυστερήσεις ο Διαγόρας κέρδισε πέναλτυ σε ανατροπή του Βρούλου από τον Πετράκη.Την εκτέλεση ανέλαβε ο Τσαπαλιάρης όμως ο Σταμούλος απέκρουσε στέλνοντας το ματς στην παράταση.
Στον έξτρα χρόνο δεν άλλαξε κάτι και οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στην ψυχοφθόρο διαδικασία των πέναλτυ όπως έγινε και στον περυσινό αγώνα.
Τελικά ο Διαγόρας πήρε την πρόκριση με 4-3.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Παροίκος,Γιαννόπουλος,Καττές,Τσαπαλιάρης Κ., Παπαγγελής,Κούκης,Τσαμουδάκης,Καρίμαλης Φ.,Καρίμαλης Α.,Καστανιάς,Βρούλος, Πλακίδας,Τσεπέρκας,Σκρίνος,Καρούτσος,Τσαντίρης,
Καρίμαλης Α.,Τσαμουδάκης Σ.
ΜΕΣΑΡΙΑ:Σταμούλος,Τσιαντής,Φουντούλης,Τέφας,Πετράκης,Ευστρατουδάκης Π.,Γεράκης,Καστής,Πέδος,Χονδρουδάκης,Φούσκας,Καϊάφας,