Home ΚοινωνίαΕπικαιρότητα Άνετη νίκη για Ίκαρο, Ήττα με παράπονα για τον Μαίανδρο

Άνετη νίκη για Ίκαρο, Ήττα με παράπονα για τον Μαίανδρο

by ikariaki.gr
8 views

ΑΓΩΝΑΣ ΜΠΑΣΚΕΤ: ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ – ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ 66-70.

Σε ένα αγώνα που τα είχε όλα δύναμη, νεύρα, τεχνικές ποινές, διακοπές και έντονες διαμαρτυρίες ο Μαίανδρος ηττήθηκε από τον Πολυκράτη με το τελικό 66-70 την Παρασκευή 5 Δεκεμβρίου 2014.
Το παιχνίδι ήταν από την αρχή νευρικό και στο 2ο δεκάλεπτο είχαμε τις πρώτες τεχνικές ποινές και για τις δύο ομάδες.
Καμιά ομάδα δεν μπορούσε να πάρει μεγάλη διαφορά και το 39-39 της 3ης περιόδου μας έδωσε μια γεύση για το πως θα ήταν η συνέχεια.
Την τελευταία περίοδο είχαμε μεγάλη ένταση, πολλά νεύρα και πολλές διαμαρτυρίες από την πλευρά του Μαιάνδρου για τα σφυρίγματα των διαιτητών. Η διακύμανση του σκορ μας κράτησε σε αγωνία μέχρι και το τελευταίο δευτερόλεπτο.
Τα δεκάλεπτα του παιχνιδιού:1ο 17-18,ημίχρ. 24-30,3ο 39-39 και τελικό 66-70

[divider]

ΑΓΩΝΑΣ ΜΠΑΣΚΕΤ: ΙΚΑΡΟΣ – ΚΟΥΡΟΣ 50-34

Σε αυτό το παιχνίδι η διαφορά δυναμικότητας ήταν εμφανής από τα πρώτα λεπτά.
Ο Ίκαρος με πολλά νέα παιδιά στην δωδεκάδα δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει άνετα τον Κούρο με το 50-34.
Από το πρώτο δεκάλεπτο πήρε διαφορά ασφαλείας που την διατήρησε σε όλο τον αγώνα. Ο Κούρος από την πλευρά του σε κανένα σημείο του παιχνιδιού δεν μπόρεσε να κοντράρει τον Ίκαρο ενώ ήταν και πολύ άστοχος ιδιαίτερα στο 2ο δεκάλεπτο που πέτυχε μόλις 4 πόντους χάνοντας μάλιστα πολλά εύκολα σουτ.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα:1ο 15-8, ημίχρ.27-12,3ο 35-19 και τελικό 50-34.
Ικανοποιητική για άλλη μία φορά η παρουσία των φιλάθλων, που σε κάθε ευκαιρία δείχνουν πόσο πολύ αγαπούν τον αθλητισμό.

Ο ραδιοσταθμός της Ικαρίας με ζωντανό πρόγραμμαενημέρωσης και ψυχαγωγίας.