Home ΚοινωνίαΕπικαιρότητα 6η Αγωνιστική: Iσοπαλία για τον Ίκαρο, Βαριά ήττα για Διαγόρα

6η Αγωνιστική: Iσοπαλία για τον Ίκαρο, Βαριά ήττα για Διαγόρα

by ikariaki.gr
4 views

ίκαροςΠοδοσφαιρικό Σαββατοκύριακο ξεκίνησε σήμερα με την 6η αγωνιστική να βρίσκει φιλοξενούμενες τις ομάδες της Ικαρία, Ίκαρο και Διαγόρα να αντιμετωπίζουν τον Πυθαγόρα και το Καρλόβασι αντίστοιχα.Η ομάδα του Ικάρου απέσπασε πολύτιμο βαμό ισοπαλίας με το σκόρ του 2-2 ενώ ο Διαγόρας υποχρεώθηκε σε δεύτερη βαριά ήττα με σκόρ 5-0.

Ολοκληρώνεται αύριο η 6η αγνωνιστική με την Μεσαριά να αγωνίζεται στο Βαθύ έναντι στην Ένωση.

Ικαριακή Ραδιοφωνία 92,8fm

ακoλουθεί το ρεπορτάζ από το Samos Sport

Καρλόβασι-Διαγόρας : 5-0
(Ρεπορτάζ Κυρ. Αγγελέτος)
Η ομάδα του Καρλοβάσου μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 2′ ο Κατσιάνης Α. με πλασέ κάνει το 1-0, Στο 6′ ο Καλατζής ανατρέπει τον Κουτσό και ο διαιτητής δίνει το πέναλτι και κίτρινη κάρτα στον Καλατζή (λόγω των τροποποιήσεων του Κ.Α.Π δεν είναι απαραίτητα κόκκινη κάρτα μέσα στην μεγάλη περιοχή) το εκτελεί ο Τσαμουδάκης Λ. και ο Καλατζής με διπλή απόκρουση κρατάει το “μηδέν”. Στο 15′ ο Τζιομπάι με ατομική ενέργεια κάνει το 2-0, Στο 30′ ο Κατσιάνης Α. με πλασέ κάνει το 3-0 και στο 41′ εκτέλεση φάουλ Σπάρταλη η μπάλα πάει στο Τζιομπάι και εκείνος με κεφαλιά κάνει το 4-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε με την γηπεδούχο ομάδα να δημιουργεί προϋποθέσεις για γκολ και τον Διαγόρα να προσέχει την άμυνα του. Στο 75′ σέντρα Σπάρταλη η μπάλα πάει στον Καραμαρούδη και εκείνος με ωραίο πλασέ κάνει το τελικό 5-0.
Α.Ε Καρλοβάσου (Λατσάρας): Καλατζής, Ζορμπάς, Ταμβακολόγος, Τσιτσεκλής, Κοντάρας, Σέφα, Τζιομπάι, Καραμαρούδης, Μαρτζάβας, Σπάρταλης, Κατσιάννης Α.
Διαγόρας (Κόχυλας) : Καρούτσος Π., Καρίμαλης Γ.,Καρούτσος Γ. Καρίμαλης Φ., Καρούτσος Α. , Τσαμουδάκης Σ, Τσαμουδάκης Λ., Βρούλος Ν., Κουτσός Ι ., Τσεπέρκας Γ., Σκρίνος Α

ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ –ΙΚΑΡΟΣ:    2-2
 (Του Κυρ.Αγγελέτου)
Ένα πολύ κάλο παιχνίδι έγινε το  μεσημέρι του Σαββάτου στο γήπεδο των  Κοντακαιΐκων ανάμεσα στον Πυθαγόρα και την ομάδα του Ικάρου που πήρε δίκαια την ισοπαλία απο την δυνατή έδρα του Πυθαγόρα. Μόλις στο 2′ λεπτό σέντρα Σανίτσα και από κοντά ο Βελάνης ΣΤ. με σουτ κάνει το 1-0,στην συνέχεια η γηπεδούχος ομάδα προσπάθησε αλλά δεν μπόρεσε να βάλει κάποιο άλλο γκολ και το ημίχρονο βρήκε το Πυθαγόρα να προηγείται με το ρευστό 1-0. Στο 56′ ο διαιτητής του αγώνα δίνει  απευθείας κόκκινη κάρτα στον Βελάνη Π. λόγω αντιαθλητικού φάουλ εκτός φάσης, στην συνέχεια ο Ίκαρος πίεσε και στο 65′ ο Κουτσογιάννης που είχε μπει στον αγωνιστικό χώρο στο 58′ με ατομική ενέργεια κάνει το  1-1 με σουτ, στο 75′ απευθείας εκτέλεση φάουλ του νεαρού Σαράντου και 2-1 αλλά η χαρά για την γηπεδούχο ομάδα δεν κράτησε για πολύ διότι στην ακριβώς επόμενη φάση και συγκεκριμένα στο 76′ ο Μανουσάκης με κεφαλιά διαμορφώνει το τελικό 2-2.

Πυθαγόρας (Αναγνώστου) Σκουδριάνος, Σαπουνάς, Σαράντου, Μανιτσούδης, Βελωνάκης(78′ Μακρόγλου), Βελάνης, Καριωτάκης(78′ Χατζημανώλης), Σανίτσας, Βελάνης, Τριανταφύλου (Βαγιανός), Ευγενικός.
Ίκαρος (Λακιός) Αγγέλικας, Μπρατζής, Περρής, Τσαμπής,Παραλαιμος(Πλουτής), Κοτσορές, Πούλος, Τριπόδης, Μανουσάκης, Τσαρνάς, Καρνάβας(58′ Κουτσόγιαννος)